• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Поради психолога

/Files/images/Газета4-456.jpgРЕКОМЕНДАЦІЇ ПСИХОЛОГА:

Підвищимо самооцінку

РЕКОМЕНДАЦІЇ ВЧИТЕЛЯМ ІЗ ПРОФІЛАКТИКИ ДЕЗАДАПТАЦІЇ П'ЯТИКЛАСНИКІВ

Рекомендації вчителеві ліворуких дітей

Рекомендації для роботи з ізольованими дітьми

СТАТЕВЕ ВИХОВАННЯ В РІЗНІ ВІКОВІ ПЕРІОДИ

Страх темряви

ЯК ГОВОРИТИ З ДИТИНОЮ ПРО СНІД

РЕКОМЕНДАЦІЇ ВЧИТЕЛЯМ ІЗ ПРОФІЛАКТИКИ ТА ПОДОЛАННЯ ДЕЗАДАПТАЦІЇ ПЕРШОКЛАСНИКІВ

Забезпечення емоційної рівноваги дітей в адаптаційний період

Індивідуальний підхід до дитини з врахуванням його темпераменту

Рекомендації вчителю щодо корекції поведінки дезадаптованих учнівТаємниці щастя...

/Files/images/Рисунок1654.jpg

Якщо задуматися про те, що саме робить нас щасливими чи нещасними, то відповідь виявиться напрочуд простою: наші звички. Обставини, можуть бути, якими завгодно, але саме звички впливають на те, наскільки ми щасливі.

· МИСЛИТИ ПОЗИТИВНО

Щасливі люди знають, як керувати розумом. Вони не дозволяють собі думати негативно. У той час як ситуація комусь може здаватися поганою, щасливі люди дивляться на неї з позитивного боку. Світосприйняття може бути доленосним, тому думайте про хороше.

· ОСТЕРІГАТИСЯ ДРІБ'ЯЗКОВОСТІ

Щастя більшості людей руйнується не великими катастрофами або фатальними помилками, а маленькими проблемами.

· РОБИТИ ІНШИХ ЩАСЛИВІШИМИ

Щоб бути щасливим, потрібно спочатку зробити щасливими інших. Чим більше ви допомагаєте іншим людям, тим більш щасливими стаєте самі. Щастя приходить не через егоїзм, а через самовідданість.

· НЕ ЦІКАВИТИСЯ ТИМ, ЩО ДУМАЮТЬ ПРО ВАС ІНШІ

Цю позицію чудово висловила Коко Шанель: «Мені все одно, що ви про мене думаєте, тому що я про вас не думаю взагалі». Ми звикли залежати від чужої думки, але навколо нас безліч людей, і у кожного своя точка зору. Ви робіть те, що вважаєте за потрібне. Можливо, ваші дії помилкові, але це ваш досвід, і він безцінний. Всім подобаються впевнені в собі, незалежні люди, які мають чітку життєву позицію. Станьте такою людиною і йдіть по життю з гідністю, а не озирайтеся щоразу в пошуках схвалення або осуду.

· БУТИ ОБ'ЄКТИВНИМИ

Не буває ні однозначних перемог, ні однозначних поразок. Тому краще залишайтеся нейтральними. Це непросто, але цього варто навчитися. Якщо прислухатись до китайського прислів'я, правильно поводитиметься той, хто буде дивитися на своє життя відсторонено — наче мавпа, яка сидить на горі і спостерігає за сутичкою двох тигрів. Якась частина нас повинна залишатися тією мавпою і безпристрасно спостерігати за життям. Саме це дозволяє нам приймати правильні рішення і не розтрачувати сили там, де у бійку вплутуватися не варто.

· НЕ ЖАЛІТИ СЕБЕ

Втрачені можливості, зірване вічне кохання, підступність подруг, яким були довірені сердечні таємниці... Всі ми про щось шкодуємо, але немає нічого більш порожнього і непотрібного. «Жаль не має тривати більш ніж п'ять хвилин, — каже американський психолог Олаф Майнер. — Займаючись самоїдством, ви втрачаєте не тільки час, а й величезну кількість життєвої енергії. Втрачених можливостей не повернути, а ось перестати розмазувати сльози і проаналізувати причину невдачі — найкращий вибір.

· УМІТИ ДЯКУВАТИ

І йдеться не про чергову подяку, а про ту, що йде від самого серця. Подяка творить із нашим життям справжнє диво, і справа тут ось у чому: коли ми дякуємо, то фокусуємося не на тому, чого у нас немає, а на тому, що є, а подібне, як відомо, притягує подібне. Будьте вдячні, дякуйте авансом навіть за те, чого ще не сталося, і щовечора перед сном обов'язково згадуйте принаймні п'ять причин сказати спасибі життю.

· БЕРЕГТИ ПОЧУТТЯ НОВИЗНИ

Домігшись чогось, ми зовсім недовго радіємо, а потім відчуття новизни нас покидає. Але за нього потрібно триматися руками і ногами! Радісні події повинні стати генератором майбутніх перемог, тому знову і знову викликайте в пам'яті і переживайте всі відтінки щасливих моменів. Ставити перед собою нові цілі і досягати їх — це прекрасно. Але дуже часто в гонитві за тим, чого ще немає, ми не встигаємо сповна насолодитися тим, що вже є. Це і робить нас нещасними.

· ВМІТИ ПОСМІЯТИСЯ З СЕБЕ

Іронія — прекрасна якість. Але якщо людина може бути іронічною щодо самої себе, вона невразлива. Психологи вважають, що самоіронія — ознака розвиненого інтелекту. Здатність сміятися з себе притаманна тільки сильним духом і розумом людям, сповненим життєрадісності та оптимізму.

· ЖИТИ ТУТ І ЗАРАЗ

Американський психолог Дейл Карнегі сказав: люди, що живуть під гнітом колишніх помилок і негативного досвіду, з одного боку, і під страхом зазнати невдачі в майбутньому — з іншого, не живуть зовсім. Вони більше схожі на свіжоморожених зомбі. Їх паралізує страх, вони не здатні зрозуміти, що немає ні вчора, ні завтра, а є тільки сьогодні. Наприклад, ви вирішили до весни позбавитись зайвої ваги і сісти на дієту. Попередній досвід говорить: «Дурниці, нічого не вийде, як і раніше. Чи варто починати знову?». Негативному досвіду підспівує страх майбутнього: «Зараз я почну, але на скільки мене вистачить? Все одно зірвуся через тиждень!». Але минуле вже пройшло, а майбутнє ще не настало. Тому вчепіться зубами в це «тут і зараз» — і тоді ви зрозумієте, що можете все.

· НЕ ПЕРЕСТАВАТИ ВЧИТИСЯ

Книги, подорожі, нові хобі, іноземні мови, бажання пізнати цей світ і ніколи не припиняти дивуватися, ні у 8, ні у 80 років — це ще одна чудова звичка щасливих людей, яка дозволяє їм реалізувати себе.

· НЕ ЗАЗДРИТИ

Ми звикли порівнювати себе з іншими і співвідносити свої успіхи з чужими. У здоровій конкуренції немає нічого поганого, проте найчастіше вона переростає в почуття невдоволення собою і заздрості щодо більш успішних людей. Тим часом на світі є тільки одна людина, з якою ви можете себе порівнювати, — це ви самі, але в минулому. І якщо сьогодні ви стали хоч трохи кращими, ніж вчора, — ви переможець.

· ВИБИРАТИ ДРУЗІВ

Чиїсь чужі негаразди і нещастя можуть виявитися для вас згубними — емоційні стани так само заразні, як і хвороби. Вам може здаватися, що ви дієте благородно і рятуєте потопаючого, але дуже часто нещасні самі накликають біди на себе — і вони поставлять під загрозу вас. Спілкуйтеся з щасливими людьми — і вони заразять вас щастям. Спілкуйтеся зі щедрими людьми — станете такими ж. Якщо ви похмурі — тримайтеся людей життєрадісних. Головне, щоб і з вами захотіли спілкуватися щедрі і життєрадісні люди.

Л.І.Ялина, практичний психолог школи-інтернату

Кiлькiсть переглядiв: 162